Yaşlanma; Tüm insanlığın yaşayacağı fizyolojik ve ruhsal olarak işlevlerin bozulması ve hayatını artık bağımlı olarak idame ettirilmesi anlamına gelir. Ülkemizin nüfus hızı istikrarlı bir şekilde arttığından ve bu artış sonucu nüfustaki yaşlı sayısı oranı genç nüfusa göre ciddi oranda yükseltmekte ve bu doğrultuda; yaşlı bakım ve bakıcı hizmetlerine de ihtiyaç artmaktadır.

Bizi büyüten, koruyan, topluma faydalı bir birey olarak bugünlere ulaştıran, var olma nedenimiz yaşlı ebeveynlerimiz; hangi sağlık sorunu yaşıyor olursa olsun, her an bizlerden ailesi olarak sevgimizi ilgilenmemizi ve desteğimizi, beklerler. Bizlerin yardımına ve bakıma muhtaç olan yaşlı ebeveynlerimiz; iyi bir bakımla evlerinde ailesiyle beraber yaşlılıklarını huzurla idame ettirmek isterler. Türkiye’deki insanlar sosyolojik olarak incelendiğinde; toplumsal gelenek ve göreneklerine göre; artık yaşlanmış veya ciddi sağlık problemi yaşayan yaşlıların hasta bakım hizmetini ailenin bayan fertleri üstlenmekte, ek olarak da kendi evlerinin sorumluluklarını da yerine getirmeleri gerekmektedir. Yaşlı ve bakıma muhtaç bireylerin temizlenmek, yemek yeme, ilaçlarını düzenli alması, hatta yürümek gibi en basit öz kişisel ihtiyaçlarının karşılanması, onların hastalıkları nedeniyle psikolojik durumlarının bozulmasının engellenmesi, ve sürekli tıbbi kontrollerinin yapılarak göz önünde bulundurulması gerekmektedir.

Günümüzdeki ekonomik koşullar ve her gün artan eğitimli bayan sayısı sebebiyle; Bayanlar da çalışma hayatına dahil olmakta ve ailelerin; yaşlı ebeveynlerine bakacak insan ihtiyacı olduğundan, en az kendileri kadar sevgi ve şefkat gösterip ilgilenebilecek, dikkatli sorumluluk sahibi, temizlik kurallarına uyan, ve hastanın tüm kişisel ve tıbbi ihtiyaçlarını kusursuz bir şekilde yerine getirecek, eğitimli ve deneyimli, doktor ile irtibat halinde olan profesyonel bir yaşlı hasta bakıcı aramaktadırlar.

Efem Danışmanlık Yaşlı Hasta Bakımı Hizmeti; En az sizin kadar vefa ve sorumluluk sahibi olarak, bizim üzerimizde emekleri olan ve hiçbir zaman fedakarlıklarını esirgemeyen yaşlı ebeveynlerimize en kaliteli bakım hizmetini vermek, onların bu yaşlılık dönemlerinde rahat etmesini ve mutlu olmasını sağlayarak üzerimize düşen toplumsal görevi üstlenmekten gurur duyarız. Asyam Danışmanlık kadrosunda ki yaşlı hasta bakıcılarımızın almış oldukları mesleki eğitimlerin programlarından, referanslarının teyitlerine kadar, kişisel özelliklerini de göz önünde bulundurarak; sabırlı ,güler yüzlü, terbiyeli ve merhametli olmasını ; yaşlılarımıza karşı sorumluluk düşüncemiz nedeniyle dikkat etmekteyiz.

Yaşlı ve hasta ebeveynlerinize; daha kaliteli bakım vermek ve huzurlu bir ortam sağlamak için tüm yaşlı hasta bakımı ekibimizle, yanınızdayız.