Hasta bakımı; oldukça zor ve meşakkatli bir iştir. Gerek yaşlı hastalar, gerekse sağlık problemi yaşayan insanlar; hastane de oldukları süre içerisinde bakımları, uzman ekip tarafından kontrolleri yapıldığı için, kendilerini güvende hissederler. Ancak asıl endişe taburcu olduktan sonra başlar. Evde hasta bakımını üstlenen aile bireylerini zorlu bir süreç beklemektedir.

Evde Hasta Bakım Hizmeti, insanların sağlık problemi yaşadığı dönemlerde, her türlü kişisel ihtiyaçlarını karşılanması, ilaç ve yemek saatlerinin düzenli bir şekilde tatbik edilmesi, hastanın sağlık durumunun sistematik olarak kontrol edilmesi konusunda gerekli tıbbı eğitimleri almış, hasta bakımı konusunda deneyimli, dikkatli ve sorumluluk sahibi uzman hasta bakıcıları tarafından hastane ortamından uzak, huzurlu bir ev ortamı sağlayarak verilen profesyonel bir hizmettir.

Tüm sevgi ve şefkatini bizlerden esirgemeyen, büyütüp bugünlere getiren, hayatlarını bizlere adayan aile bireylerimiz; kendilerine bakamayacak kadar hasta olduklarında ve yaşlandıklarında, doktorun vermiş olduğu reçetedeki ilaçlarını düzenli olarak kullanması gereken sevgili ebeveynlerimize, elbette kendimiz bakmak isteriz. Hasta bakımı; dikkat ve sabır gerektirir. Sağlık problemi yaşayan insanlar ve özellikle yaşlılar, hastalıklarından dolayı psikolojik sorun yaşarlar ve bu kendilerine bakan aile bireylerine olumsuz olarak yansır. Özellikle; Yatalak, Alzheimer gibi hastalıklar; kendi öz bakımlarını yapamadıklarından dolayı, uzman bir bakım gerektirir. Hasta bakıcıların hem mesleki deneyimleri, hem de almış oldukları eğitimleri doğrultusunda aile bireylerine göre daha iyi bir bakım hizmeti sağlayarak, ailenin üzerindeki sorumluluğu paylaşır.

Efem Danışmanlık olarak; Büyüklerimize sevgi ve şefkatle yaklaşabilecek doğru kişiyi bulabilmek için; hasta bakıcı kadromuzu oluştururken; adaylarımızın öncelikle deneyimlerini ve referanslarını teyit ederek, aynı zamanda sigara içmemesine, temizlik ve hijyen kurallarına dikkat etmesine, güler yüzlü, sevecen, sabırlı ve dikkatli olmasına en az sizin kadar önem vermekteyiz.
Bu ihtiyacınız doğrultusunda biz, sevecen, saygılı, dürüst, deneyimli, eğitimli, referanslı hasta bakıcısı portföyümüzle, sizlere en iyiyi bulmanız için her zaman yanınızdayız.