Çocukların fiziksel ve ruhsal gelişimlerini, sağlıklı biçimde tamamlayabilmesi anne ve babanın en önemli sorumluluklarından biridir. Ebeveynleri çalışan, ya da anne ve babası ayrılmış çocukların çoğu, çocuk bakıcıları tarafından büyütülmektedir. Bu nedenle, Aileler çocuklarının kişisel gelişimlerine çok fazla zaman ayıramadığı gibi, temel ihtiyaçları ile de yeterince ilgilenememekte, çocuklarını en az kendileri kadar koruyabilecek, sevebilecek ve ilgilenebilecek, sevecen ve güler yüzlü, eğitimli, deneyimli ve referanslı bir çocuk bakıcısı bularak, çocuklarını; çocuk bakıcısına gönül rahatlığıyla emanet etmek isterler.

Çocuk bakımı; dikkat ve deneyim gerektiren bir sorumluluktur. Aileler; çocukları için bakıcı ararken, dikkatli olmalı ve çevreden önerilen kişileri araştırmadan güvenmemelidir. Bu yüzden, doğru bakıcı seçimi için; aile kriterlerini ve beklentilerini net olarak belirlemelidir. Çocuğun gelişimi için; çocuk bakıcısının, çocuğun tüm sorumluluğunu gerektiği şekilde üstlenebilmesi, beslenme düzeni, temizlik ve hijyen çocuğun eğitimi konularında sorumluluk ve bilgi sahibi olması bakıcı seçimindeki en temel kriterlerdendir. Aynı zamanda, seçilecek çocuk bakıcısının referanslarının yanı sıra, çocukla kurduğu iletişimin samimiyeti çocuğun gelişimini olumlu yönde etkileyecek ve aileler de çocuklarını bakıcıya gönül rahatlığıyla emanet edebilecektir.

Efem Danışmanlık Çocuk Bakıcılığı, kendini sizin yerinize koyarak çocuk ve bebek bakıcı adaylarını profesyonel bir şekilde inceleyip, adayın mesleki yetkinliklerinin yanı sıra bireysel ve karakter özelliklerini de göz önünde bulundurup, birçok kriter ile değerlendirerek çocuk bakıcısı portföyünü oluşturmakta ve her zaman siz değerli ailelerin yanında yer almaktadır. Efem Danışmanlık Çocuk Bakıcı Hizmetleri olarak; çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu sevgi dolu ve güvenli ev düzenini, profesyonel çocuk bakıcılarına emanet etmenin güvenini sağlamak istiyoruz.

Eğer sizinde bir çocuk bakıcısı arayışınız var ise , sizinle tanışıp hizmet vermekten mutluluk duyacağız.